fbpx
+570 207 216
dok@vsweb.pl

Po co mi ten cały sklep internetowy?

Profesjonaliści od marketingu do Twojej dyspozycji

Po co mi ten cały sklep internetowy?

W słowach wstępu- czy gdyby sklepy internetowe nie były zajmującym rozwiązaniem, to czy ich potencjał by się przyjął? Czy mielibyśmy do czynienia z ciągłym wzrostem wartości rynku e-commerce?

 

Zalet jest mnóstwo, zarówno dla Was- sprzedawców, jak i dla cennych Wam- konsumentów.

Czynniki motywujące Waszych klientów są dość.. logiczne. Życie w pośpiechu, dni uciekające niczym na pstryknięcie palca, wybór (właśnie ten globalny wybór!) powodują niesamowity wzrost wagi rynku e-commerce.

 

Lista tego, co oferuje Wam posiadanie własnego sklepu internetowego jest długa (mówi to też samo za siebie). Spójrzcie sami:

  • Czas nie gra tu roli

Od teraz nie musicie zważać na weekendy, święta, wszelkie dni wolne od pracy. Wasz klient może „wpaść” do Was w każdej chwili, w jakiej tylko zapragnie. Wasza oferta nie jest ograniczona w jakikolwiek sposób czasowo, a Wasz klient czuje się spokojniej- wie, że produkt mu nie ucieknie.

Aha, byśmy zapomnieli – nie ma tu też niedzieli niehandlowych. Klient jest dla Was, a Wy jesteście dla niego przez 365 dni w roku. Non stop.

  • Ograniczenia stają Ci się obce

Kolejka do kasy? A może do tego, by w ogóle zobaczyć produkt? Świat e-commerce to wyklucza. Nie ma czekania, nie ma też nerwów. Możesz obsłużyć tylu klientów, ilu tylko będzie zainteresowanych.

  • O niebo niższe koszty początkowe, jak i utrzymania sklepu

W tym przypadku czynsz i media przestają Ci być straszne. Redukujesz koszty, maksymalizujesz zyski.

Nie obchodzi Cię sklep internetowy, kiedy masz już sklep stacjonarny? BŁĄD! Odrobina więcej wkładu, odrobina więcej uwagi, a Twoje konto bankowe odczuje korzystne wpływy. Nazwijmy to inwestycją na przyszłość, planem długoterminowym. Zaskoczysz się.

  • Samowystarczalność to odpowiedni przymiotnik

Dodatkowi pracownicy są Ci zbędni. Gdy masz już sklep internetowy, obsługą możesz zająć się na własną rękę.

  • Oferta staje się czymś więcej

Sklepy internetowe umożliwiają Ci prezentacje Twojego produktu w inny sposób. Z perspektywy, która zawsze będzie zadowalać klienta, ale też i Ciebie. Możesz stworzyć porywające opisy, a może i nawet opowieści, które przeniosą konsumenta w świat produktu, dzięki czemu poznają jego znacznie, przysłowiowe „ drugie dno”. Tekst opleciony w przyciągające zdjęcia skomponuje swoisty „wianek” sukcesu.

  • Ty stajesz na drodze konkurencji, a nie oni na Twojej

Rywalizacja w Internecie jest nie tyle co prostsza, co na pewno łatwiejsza do prześledzenia. Każdy krok Twojej konkurencji będzie o stokroć bardziej zauważalny.

A jeśli dzieje się tak z nimi, dzieje się tak również z Twoimi klientami- ich upodobania i potrzeby staną Ci się bliższe niż kiedykolwiek.

  • Dróg jest kilka – koniec działalności incognito

Przede wszystkim, zapewniasz sobie zasięg ogólnopolski, a nawet globalny. Nie zamykasz się w ściśle określonym punkcie. Twoje drzwi otwarte są dla milionów ludzi, którzy albo sami do Ciebie zajrzą, albo też możesz w prosty sposób ich do siebie „przyprowadzić”. Internet nie ma ograniczeń, a reklamy stają się o wiele bardziej rozległe i wpływowe. Poza tym- kanałów dystrybucji jest kilka.

  • Szybka kalkulacja

Jest to korzyść zarówno dla Was, jak i dla Waszych klientów. Możecie zobaczyć, jak produkty usytuowane na tej samej linii co Wasze, wyglądają pod względem cen. To samo mogą zrobić Wasi konsumenci- wybierając najbardziej korzystną opcję (stawiamy na Waszą!)

  • E-commerce to przyszłość

Przyszłość, która nadchodzi nieubłaganie. Prognozy analityków są bardzo optymistyczne. Z roku na rok sklepy internetowe gromadzą olbrzymie zyski, często przebijając sklepy stacjonarne. Jeśli pomyślisz o tym już teraz- gwarantujesz sobie stabilną i bezpieczną przyszłość.

 

No to co? Wiecie już dlaczego potrzebny jest Wam sklep internetowy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: