fbpx
+570 207 216
dok@vsweb.pl

Myśleć jak klient

Profesjonaliści od marketingu do Twojej dyspozycji

Aby łatwiej zrozumieć proces decyzyjności klienta co do zakupów, spróbujmy wykonać pewną symulację.

Nazwijmy naszego klienta – niech będzie to MAREK.

Marek jest przedsiębiorcą i poszukuje firmę, z którą chciałby rozpocząć współpracę …. np. chciałby wynająć ekspres do kawy.

Wpisuje więc w google:

Marek otrzymuje listę wyników. Na co zwróci uwagę podczas analizy wyników?

1. Firmy z pierwszej strony: To naturalne, że Marek zainteresuje się w pierwszej kolejności firmami z pierwszej strony wyszukiwania w google. W tym przypadku pierwsze 3-5 firm to efekt Google Adwords – płatnego pozycjonowania. W przypadku tego typu słów kluczowych, Google Adwords to stosunkowo drogie, lecz jednak skuteczne narzędzie.  Kolejne firmy plasujące się na pierwszej stronie to firmy które:
a) działają na rynku od dłuższego czasu, wiele klientów poleca ich usługi, nie trudno odnaleźć wiele linków przychodzących do stron. Witryna wypozycjonowała się “naturalnie”.

b) inwestują w kosztowne (dla tak konkurencyjnych słów kluczowych) pozycjonowanie, które zapewnia im wysokie pozycje w wyszukiwarkach.

2. Pozycja strony to nie wszystko. Analizując strony firm z “TOP 10”, tylko w 2 przypadkach odnalazłem to czego oczekiwałem- wysoką jakość strony www, przejrzyste informacje na temat interesującego mnie produktu oraz cenę. 

3. Jeśli Marek nie znalazł interesującej go firmy na pierwszej stronie- szuka na kolejnej… ewentualnie na kolejnych 2-3 stronach wyszukiwania. 

Finał poszukiwania to moment w którym Marek wejdzie na stronę, która całkowicie wzbudzi jego zaufanie. To strona, która posiada łatwo dostępne, kluczowe informacje na temat poszukiwanego przez Marka ekspresu oraz konkretną cenę. Dodatkowo bezpośredni kontakt do pracownika, który zajmie się indywidualnie sprawą Marka pomoże tylko w podjęciu decyzji o kontakcie. 

Jak zatem osiągnąć sukces?

POZYCJA + JAKOŚĆ = SUKCES

Jak zatem osiągnąć sukces? To wcale nie prosta i nie “szybka” sprawa! Efekt pełnego sukcesu to wynik realizacji przemyślanej i cyklicznej pracy. To solidna – zbudowana na wskutek dogłębnej analizy firmy, klientów i konkurencji strona internetowa. To także budowanie grup odbiorców na portalach społecznościowych oraz forach tematycznych.  Sukces to efekt przemyślanego MARKETINGU. 

 

 

VSweb - grupa pasjonatów, ekspertów ds. marketingu. Sukces jest możliwy!

Doskonale wiemy jak osiągnąć pełny sukces Twojej marki!